Biznesa forums tūrisma nozares profesionāļiem

 • <h1><span style=color:white;>REIZI GADĀ</span></h1>
 • <h1><span style=color:white;>PREZENTĀCIJAS</span></h1>
 • <h1><span style=color:white;>PANEĻDISKUSIJAS</span></h1>
 • <h1><span style=color:white;>IESPĒJAS</span></h1>
 • <h1><span style=color:white;>KONTAKTI</span></h1>
 • <h1><span style=color:white;>IZSTĀDE</span></h1>

Pasaules notikumu gaita kļūst straujāka gadu no gada. Tūrisma nozare viena no pirmajām saskaras ar izaicinājumiem, ko rada gan tuvi un tāli notikumi, vajadzību izmaiņas nozares klientiem un darbiniekiem, kā arī digitālo tehnoloģiju lavīna. Nozarē strādājošajiem ir jāspēj to visu veiksmīgi integrēt ikdienas darbā, tāpēc pasaules līmeņa eksperti un vadošie speciālisti “BALTTOUR” biznesa forumā ik gadu prezentē jaunumus un tendences.


Baltijā vadošās tūrisma izstādes “BALTTOUR” biznesa forums ir unikāls pasākums Baltijas reģiona tūrisma industrijā. Ievadot aktīvo tūrisma sezonu, biznesa forums tūrisma profesionāļiem sniedz iespēju iepazīt nozares aktualitātes, smelties jaunās biznesa attīstības idejas un izveidot noderīgus profesionālos kontaktus.


Foruma saturs ir orientēts uz vadītājiem un vadošajiem speciālistiem tūrisma aģentūrās, lokālās un nacionālās tūrismu koordinējošās organizācijās, transporta kompānijās, viesnīcās, tūristu mītnēs, uzņēmumos, kas sniedz tūrisma un ar to saistītus pakalpojumus reģionos, kā arī investīciju un valsts pārvaldes struktūrās.


Saturs ir lietderīgs arī pārstāvjiem no šādām nozarēm: investīcijas, nekustamais īpašums, apdrošināšana, medicīna un izglītība, mediji.


„ATSKATS uz BALTTOUR FORUMS 2017”


„Balttour 2017” biznesa forums ir veiksmīgi noslēdzies

Trešdien, 1. februārī, konferenču centrā “Citadele” norisinājās „Balttour 2017” biznesa forums, ko apmeklēja vairāk nekā 120 tūrisma nozares profesionāļi no visas Latvijas. ! Vairāk >>


LAIKS, VIETA UN PROGRAMMA


Norises laiks: trešdiena, 2017. gada 1. februāris
Vieta: konferenču centrs “CITADELE”, Republikas laukums 2A, Rīga

Moderators: Aigars Smiltāns, „MEET Rīga” direktors

9.30 Rīta kafija un reģistrācija
10.00 Foruma atklāšana un VIP viesu uzrunas:
Irēna Riekstiņa, Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas (ALTA) ģenerālsekretāre
Andris Ozols, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors
10.15 „Ķīnas tirgus specifika un ķīniešu tūristu piesaistes nianses”
Ričards Matuzevics, Pasaules Tūrisma Pilsētu Federācija (WTCF), atbildīgais par Eiropu
10.30 Pirmā darba sesija „Digitālā revolūcija tūrisma nozarē – mūsdienu tehnoloģiju pārsteidzošās iespējas darbā ar klientiem. Virtuālā un papildinātā realitāte un citas inovācijas
12.30 Kafijas pārtraukums un uzkodas
13.30 Otrā darba sesija „Tūroperatoru, starpnieku un tūrisma pakalpojumu / produktu nodrošinātāju sadarbība vērtības piedāvājuma radīšanā”
15.30 Kafijas pauze
16.00 Trešā darba sesija “Lidsabiedrības „airBaltic” jauno galamērķu iespējas”
17.30 Foruma noslēgums


TĒMAS

1. Darba sesija „Digitālā revolūcija tūrisma nozarē – mūsdienu tehnoloģiju pārsteidzošās iespējas darbā ar klientiem. Virtuālā un papildinātā realitāte un citas inovācijas”
Mikus Opelts, “SkatSkat.lv” un “Giraffe360” dibinātājs, virtuālās realitātes eksperts

Tēzes:
- Kas ir virtuālā realitāte?
- Kā to adaptē Latvijā (piemēri no kompānijām, kas to jau ievieš un kāpēc)?
- Kā šī jaunā realitāte ietekmēs tūrisma nozari?
- Kā digitālās pasaules kopaina ietekmē tūrisma nozari?

Virtuālās realitātes demostacija:
Ielūkoties tur, kur ikdienā fiziski nevar nokļūt; plānojot ceļojumu, apskatīt muzejus un viesnīcas, nepametot ērto dīvānu; nokļūt Islandē vai apskatīt zemūdens pasauli Austrālijā? Jā, tas ir iespējams! Un tie ir tikai daži virtuālās realitātes piemēri!
Foruma dalībniekiem būs ekskluzīva iespēja doties virtuālajā realitātē (VR) ar divām šobrīd aktuālākajām VR iekārtām – HTC Vive un Samsung GearVR! Lai iegūtu priekšstatu par VR, salīdzinātu VR iekārtas un atrastu savu favorītu, vispirms tas ir jāpiedzīvo pašam!Paneļdiskusijas dalībnieki:
Dāvids Beručašvili (David Beruchashvili), Dr. geogr., Dr. hist., gids Parīzē un tās apkārtnē
Vladislavs Korjagins, „Baltic Travel Group” direktors
Aivars Aksenoks, CSDD Rīgas Motormuzeja, Bauskas motormuzeja un Biķernieku kompleksās sporta bāzes vadītājs
un citi.

2. Darba sesija “Tūroperatoru, starpnieku un tūrisma pakalpojumu / produktu nodrošinātāju sadarbība vērtības piedāvājuma radīšanā”
Dr. Ēriks Lingebērziņš, SIA “Baltic Vision Riga” izpilddirektors un valdes loceklis, biznesa augstskolas „Turība” Starptautiskās tūrisma fakultātes docents

Tēzes:
- Ārvalstu tūristu kultūru atšķirību nozīme galapatērētāja apmierinātībā – pētījuma rezultātu kopsavilkums. Kā dažādu valstu tūristi uztver vienu un to pašu produktu Latvijā (Baltijā)? Kā pakalpojumu sniedzējiem strādāt ar kultūru atšķirībām tūrisma nozarē?
- Tūrisma produkts – uzņēmuma sadarbības partneru un klientu iesaiste tā pilnveidē.
- Vērtības piedāvājums kā paplašināta izpratne par tūrisma produkta jēdzienu. Kā sadarbība veicina jaunu produktu rašanos un tūrisma vietas (galamērķa) attīstību?

Paneļdiskusijas dalībnieki:
Rolands Gradkovskis, Daugavpils novada pašvaldības aģentūras „TAKA" direktors
George G. Gančevs (George G. Ganchev), „Grand Hotel Kempinski Riga” direktors
Anta Jokste, „Estravel Latvia” direktore
Leonīds Močeņovs, „Novatours” direktors
Daira Jātniece, zemnieku saimniecības „Vaidelotes" saimniece
Guntars Ķirsis, Dzintaru koncertzāles direktors


3. Darba sesija „Lidsabiedrības „airBaltic” jauno galamērķu iespējas”
Sanda Teihmane, „airBaltic” tirdzniecības vadītāja Baltijas valstīs

Uzruna:
Toms Andersons, „airBaltic” tirdzniecības nodaļas viceprezidents

Īpašie viesi:
Svetlana Karlova, Odesas Tūrisma asociācijas prezidente
Sergejs Stepanovs, Odesas lidostas komercdirektors
Pedro Moralless, „airBaltic” pārstāvis Spānijā („Tal Aviation”)

Visas tēmas tiks izskatītas atraktīvu prezentāciju un paneļdiskusiju veidā. Piedalīsies ietekmīgi ārzemju un Latvijas eksperti. Foruma programmas jaunumiem sekojiet līdzi mājaslapā un Facebook.com !


Darba valodas: latviešu un angļu (sinhronā tulkošana)

LEKTORI

Ričards Matuzevics, Pasaules Tūrisma Pilsētu Federācija (WTCF), atbildīgais par Eiropu

WTCF ir starptautiska tūrisma NVO, ko nodibināja Pekinas pašvaldība un Pekinas pašvaldības tūrisma attīstības komisija. R. Matuzevica pienākumos ietilpst komunikācija ar 40 pilsētu pārstāvjiem un jaunu biedru piesaiste, pasākumu un forumu organizēšana, ieskaitot "Fragrant Hills Tourism Summit" organizēšanu, dalība izstādēs un biznesa attīstība.

Mikus Opelts, „SkatSkat.lv” un „Giraffe360” dibinātājs, virtuālās realitātes eksperts

Strādājis pie interaktīvo tehnoloģiju projektiem tūrisma nozarē Lielbritānijā, Vācijā, Zviedrijā, Somijā, Gruzijā un ASV ar tādām kompānijām kā „Hilton”, „Rooms Hotel”, „Viking Line”, „Finnline” un „Media SPA”.

Ēriks Lingebērziņš, SIA “Baltic Vision Riga” izpilddirektors un valdes loceklis, biznesa augstskolas „Turība” Starptautiskās tūrisma fakultātes docents

Ēriks Lingebērziņš ir ieguvis doktora zinātnisko grādu uzņēmējdarbības vadībā, pētot tūrisma uzņēmumu vadīšanas īpatnības, tūrisma produkta jēdzienu un tūristu kultūru atšķirību ietekmi uz klientu apmierinātību. Tūrisma nozarē strādā jau 16 gadus, šobrīd ir tūrisma uzņēmuma „Baltic Vision Riga” vadītājs. Paralēli darbam uzņēmējdarbībā ir arī biznesa augstskolas “Turība” Starptautiskās tūrisma fakultātes docents un Tūrisma pētniecības centra vadītājs.

Sanda Teihmane, „airBaltic” tirdzniecības vadītāja Baltijas valstīs

Ar lielu aizrautību Sanda pārstāv lidsabiedrību „airBaltic” jau 10 gadus. Savulaik pieredzi un izturību darbā ar klientiem ieguva tieši „airBaltic” lidostas biļešu ofisā, kur pasažieri bieži ir vissteidzīgākie. Šobrīd rūpējas par „airBaltic” pārdošanas rezultātiem un sadarbību ar tūrisma aģentūrām 12 valstīs, tajā skaitā arī Latvijā.
Kopā ar Sandu forumā piedalīsies arī „airBaltic” tirdzniecības nodaļas viceprezidents Toms Andersons.

PANEĻDISKUSIJU DALĪBNIEKI:

Dāvids Beručašvili (David Beruchashvili), Dr. geogr., Dr. hist., gids Parīzē un tās apkārtnē

Dāvids dzīvo Parīzē, kur strādā par gidu vairāk nekā 25 gadus.

Dāvids forumā runās par to, ka šobrīd profesionālus gidus strauji nomaina audio un video gidi. Viņš aktualizēs jautājumu – vai mūsdienu tehnoloģijas var iznīcināt gida profesiju!

Vladislavs Korjagins, „Baltic Travel Group” direktors

Vladislavs Korjagins tūrisma nozarē strādā kopš 1992. gada. No tiem 17 gadus vada vienu no inovatīvākajiem tūrisma uzņēmumiem Baltijā – „Baltic Travel Group”. Uzņēmums nodarbojas ar ienākošo tūrismu, konferenču un korporatīvo pasākumu organizēšanu, korporatīvo klientu apkalpošanu un online risinājumiem tūrisma sektorā. Vladislavs ir ieguvis maģistra grādu uzņēmējdarbībā Stokholmas Ekonomikas augstskolā Rīgā. Viņš ir saņēmis divas balvas konkursā "Gada cilvēks tūrismā".

Aivars Aksenoks, CSDD Rīgas Motormuzeja, Bauskas motormuzeja un Biķernieku kompleksās sporta bāzes vadītājs

Rīgas Motormuzeja vadītājs kopš 2009. gada. Aivara virsvadībā tiek realizēts viens no vērienīgākajiem muzeju rekonstrukcijas projektiem Latvijā. Motormuzeja ēka tiek pilnībā rekonstruēta un seno spēkratu ekspozīcija iegūst jaunu interaktīvu veidolu. Kopš renovācijas Rīgas Motormuzejs ierindojams starp modernākajiem muzejiem Baltijā.

Rolands Gradkovskis, Daugavpils novada pašvaldības aģentūras „TAKA” direktors

Rolands darbojas tūrismā pēdējos 4 gadus, pirms tam vairāk nekā 20 gadus – izglītības un finanšu jomā. Ieguvis maģistra grādu fizikā.
Daugavpils novada pašvaldības aģentūra “TAKA” nodarbojas ar tūrisma nozares koordinēšanu, jaunu tūrisma produktu radīšanu, TIC pakalpojumu piedāvāšanu, kompleksa “Višķu estrāde un stadions” administrēšanu, kultūras un sporta pasākumu vadīšanu kompleksā.

George G. Gančevs (George G. Ganchev), „Grand Hotel Kempinski Riga” direktors

Georgs Gančevs strādā starptautiskajā viesnīcu ķēdē „Kempinski Hotels” kopš 1997. gada.
„Ķempinski” pārstāvis viesnīcas „Emirates Palace Abu Dhabi” pirmsatvēršanas komandā kopš 2010. gada, pārraudzījis arī „Kempinski Hotels” viesnīcas un kūrortviesnīcas Tuvajos Austrumos.
Ieguvis profesionālo maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā uzņēmējdarbības skolā NEOMA Parīzē, Francijā.

Anta Jokste, „Estravel Latvia” direktore

Anta ir tūrisma aģentūras „Estravel Latvia” vadītāja ar 28 gadu pieredzi starptautiskā tūrisma nozarē, kas ietver starptautisko darījumu un brīvdienu tūrismu, konferenču, semināru un pasākumu rīkošanu, projektu vadību, pircēju-piegādātāju sadarbības attīstību. Anta Jokste ir Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas valdes locekle, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamenta projektu atbalsta eksperte. Pastāvīgi piedalās starptautiskos ar tūrisma un transporta nozari saistītos kongresos un izstādēs, kā arī pārstāv uzņēmumu „American Express” Globālajā darījumu ceļojumu partneru tīklā.

Leonīds Močeņovs, SIA „NOVATOURS” izpilddirektors un valdes loceklis

Leonīds Močeņovs tūrisma nozarē strādā no 1997. gada un pēdējos 15 gadus ir uzņēmuma „Novatours” vadītājs. „Novatours” ir vadošais tūroperators Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Uzņēmuma kapitāls un finanšu resursu avoti atrodas Baltijas valstīs un ASV, kas nodrošina šodien iegādāto pakalpojumu stabilitāti arī nākotnē. Tūroperators organizē brīvdienu un ekskursiju braucienus ar čarterlidojumiem. „Novatours” garantē kvalitatīvus, uzticamus un drošus ceļojumu risinājumus pat uz vistālākajiem galamērķiem.

Daira Jātniece, ir “Vaidelošu” mājas saimniece ar lauksaimnieka maģistra grādu, sieva Arnoldam un mamma pieciem dēliem. Jātnieku ģimene apsaimnieko zemnieku saimniecību „Vaidelotes”, kura jau piekto gadu ir apskates saimniecība. Viesi šeit tiek iepazīstināti ar lauku dzīvi, augiem, kas aug tīrumā, arī ārstniecības augiem un garšaugiem. Sētu izdaiļo trīs dižkoki. Viesus interesē stāsti par dzimtas un saimniecības vēsturi, arī par latvisko dzīvesziņu, tradīcijām, kuras reāli tiek piekoptas sētā. Galvenā priekšrocība ir vienkāršība un saimnieku klātesamība.

Guntars Ķirsis, SIA “Dzintaru koncertzāle” un VSIA “Latvijas koncerti” valdes loceklis

Guntars Ķirsis ir viens no pieredzes bagātākajiem mūzikas menedžmenta pārstāvjiem Latvijā. Līdz 2005. gadam bijis „Grammy” balvu ieguvušā Latvijas Radio kora direktors, kopš 2005. gada vada ietekmīgāko koncertaģentūru Baltijas valstīs VSIA «Latvijas koncerti». Viņa vadībā klasiskās mūzikas festivāli un koncerti Latvijā ieguvuši arī plašu starptautisku skanējumu. Viens no Ziemeļvalstu un Baltijas mākslas festivālu konferences idejas autoriem un organizatoriem. Daudzu festivālu mākslinieciskais vadītājs un direktors. Dzintaru koncertzāli vada kopš 2014. gada. Viņa virsvadībā tika atjaunota un atklāta vēsturiskā Dzintaru koncertzāles Mazā zāle, kura šobrīd veiksmīgi aizvada jau otro koncertsezonu visa gada garumā. Kopā ar lielo zāli Dzintaru koncertzāles komplekss ir nozīmīgs kultūras dzīves “magnēts” Jūrmalā, ļaujot visa gada garumā viesiem baudīt izcilu mūzikas sniegumu ar starptautisku mākslinieku piedalīšanos.

MODERATORS:

Aigars Smiltāns, „MEET Rīga” direktors

Aigaram ir vairāk nekā 15 gadu pieredze tūrisma nozarē, strādājot lielākajās Latvijas tūrisma firmās un attīstot „MEET RĪGA” zīmolu. Ilggadēja pieredze mārketingā un reklāmas jomā, darbojoties gan starptautiskajās reklāmas aģentūrās, gan kā neatkarīgajam konsultantam. Aktīvs Latvijas darījumu tūrisma nozares popularizētājs – vēstnesis Eiropā.

REĢISTRĒTIES

Dalības maksa – 55.00 EUR
PIRKT


Vietu skaits ir ierobežots. Tuvojoties pasākumam, dalības maksa var paaugstināties.


Cenā ietilpst:

 • piedalīšanās “BALTTOUR” biznesa forumā;
 • foruma dalībnieka ID karte un foruma mape;
 • kafijas pārtraukumi.

Papildu bonusi:

 • tūrisma izstādes „Balttour 2017” apmeklējums visas trīs dienas (3.–5. februāris) ar atkārtotu ieeju, turklāt gan profesionāļu laikā, gan publiskajā laikā. (Informācijai: cena vienreizējai izstādes biļetei profesionāļu laikā ir 12 EUR, vienreizējai biļetei publiskajā laikā – 5 EUR, profesionālā apmeklējuma karte – 20 EUR);
 • speciālie piedāvājumi „Balttour 2017” partnerviesnīcās.


JAUNUMI

Sākusies agrā reģistrācija „Balttour” biznesa forumam

Balstoties uz nozares speciālistu aptaujas anketas rezultātiem, ikgadējā „Balttour” biznesa foruma programmas tēmas ir noskaidrotas. Līdz ar to paziņojam, ka no 2. decembra sākas agrā dalībnieku reģistrācija! Vairāk >>

Noslēgusies aptauja par tūrisma biznesa foruma tēmām!

No 28. septembra līdz 18. oktobrim „Balttour” biznesa foruma mājaslapā norisinājās tūrisma nozares speciālistu aptauja par forumā vēlamajām tēmām. Kopumā tika saņemtas 76 atbildes. Rezultāti ir apkopoti, un foruma tēmas ir noskaidrotas! Vairāk >>
Organizatori

alta logo bt1 logo

Sadarbībā ar

LIAA airbaltic