Uzzini Aizkraukles novada jaunumus!


Aizkraukles novadā 2023. gada izskaņa ir bijusi ražena! Ir atvērtas jaunas naktsmītnes, jaunas kafejnīcas, kā arī tiek piedāvātas jaunas iespējas aktīvi izkustēties!  Vairāk par daudzveidīgo atpūtas piedāvājumu Aizkraukles novadā varēs uzzināt tūrisma zistādē "Balttour."


Zemgales Zelta Dukāta ieguvēji Mini Zoo Karlīnas
šajā ziemas sezonā ir paplašinājuši piedāvājumu ar izbraucieniem zirga vilktās kamanās. Kā arī rudens sezonā Pļaviņās tika atklāts jauns vides objekts- Lielizmēra krēsls Daugavas krastā, saullēktu un saulrietu vērošanai. Šobrīd no krēsla ir labi pārskatāmi ledus sastrēgumi.


Tikšanās telpa "Cornelius" saimniecībā "Rīta putni" - paipalu produkcijas degustācijas, ieskats Bilstiņu vēsturē, atklājot interesantus Kokneses apkārtnes vēstures līkločus. Vieta, kur baudīt mirkli ar draugiem un saimniekiem. Norisinās dažādi pasākumi - street food festivāli, meistarklases, kāzu pieturvieta.
Kafejnīca "Baltais gulbis" Likteņdārzā - vasaras sezonā uzņem viesus, iespēja baudīt gardu maltīti un uzturēties Likteņdārzā mirkli ilgāk, apvienojot gardu maltīti arī ar izbraucienu ar kuģīti "Gulbis".


Kultūras tūrisma glempings bioloģiskajā saimniecībā "Janavas"
, Koknesē- lieliska iespēja vasaras sezonā baudīt lauku mieru un klusumu, aizbēgt no pilsētas kņadas. Papildus nakšņošanai glempingā, apmeklētāji var iepazīties ar dabā atrodamo ārstniecisko augu pasauli un nogaršot atsvaidzinošo un tīro ūdeni no Bābu avota.
Smiltsērkšķu namiņš - jauna naktsmītne Iršu pagastā, kurā iespējams atpūsties visa gada garumā. Piedāvājumā karstais kubls, kā arī smiltsērkšķu produkcija, kas top turpat blakus. Līdz šim Iršu pagastā nakšņošanas iespēju nebija.
Janvāra noslēgumā durvis vērs jauns viesu nams "Zilais zirgs" Skrīveros, kā arī 2023. gada rudens pusē darbu uzsāka MYcafe kafejnīca.
Darbību uzsācis Lances Stallis Sunākstē. Piedāvā izjādes ar zirgiem, izbraukumus, jāšanas nodarbības.

Vīgantes parkā koka skulptūru pastaigu taka “ Kā zvēru Daugavu raka” šī gada pavasarī tiks papildināta ar informatīvo stendu.Kā arī Kempings pie Daugavas ”Ceriņi” koncertkupolā visas vasaras garumā tiks piedāvāta plaša un daudzveidīga koncertprogramma.Skaistā lauku vidē Neretas pusē brīvdienu māja Stadelnieki aicina tūristus baudīt lauku klusumu un atpūtu pie ūdeņiem. Neretas muižā aicina iegriezties nesteidzīgos tūristus, lai sajustu senatnes elpu un rūpes par pagātnes saglabāšanu jaunajai paaudzei. Ērberģes muižas parkā daudz noslēpumu, daudz stāstu un daudz pārsteigumu, kurus palīdz atklāt galma dāma, bet vēstures lappuses atklāt palīdz pastaiga kopā ar pārvaldnieci, lai uzklausītu akmeņu stāstus Mazzalvē. Vienmēr kaut kas jauns ir Vecmēmeles muižā.


Darbu sāka SUP dēļu noma "Go Sup!" Aizkraukles pilsētā. Vasaras periodā iznomā SUP dēļus nomas punktā, pludmalē aiz Aizkraukles kultūras centra. Kā arī SUP dēļi tiek piegādāti uz klienta izvēlēto vietu. Aizkrauklē, Daugavas krastā aiz multifunkcionālā veloparka tika atklāta Daugavas pastaigu un izziņas taka. Pa asfaltēto loku var braukt ar velosipēdu, skrituļslidām, skrejriteņiem. Ziemā izgaismoto trasi izmanto slēpošanai. Kājāmgājēju pastaigām piemērotas bruģētās ietves. 

Vilar hotel restorāns atsāka darbu pēc ilgākas pauzes. Rudens pusē Aizkraukles pilsētā pie dīķa tika izveidots jauns vides objekts ziedu laiva ar puisēnu makšķernieku. Labiekārtošanas speciālistei radusies ideja izveidot skaistu objektu vietā, kur fonā redzama Aizkraukles Pētera Barisona Mūzikas skola un kur vēlētos nofotografēties gan aizkrauklieši, gan pilsētas viesi. Puisēna makšķernieka tēls izvēlēts tādēļ, ka pie pilsētas dīķa bieži redzami lieli un mazi makšķernieki.

796966690_13318.jpg
1600028657_13318.jpg
1739276614_13318.jpg