Uzzini tūrisma jaunumus Bauskas novadā


No 2 līdz 4.februārim Bauskas novada Tūrisma informācijas centrs piedalīsies starptautiskajā tūrisma izstādē "Balttour", šogad - Zemgales kopējā stendā, ko koordinē Zemgales Tūrisma asociācija. Šī gada izstādes galvenais moto - Zemgale aicina! Šis vadmotīvs pirms diviem gadiem tika izmantots arī kopīgā Zemgales plānošanas reģiona informatīvajā kampaņā, kurā tika izcelti dažādi tematiski tūrisma piedāvājumi. Lai aicinātu Latvijas un ārvalstu viesus vairāk apceļot Zemgali, pagājušajā gadā tūrisma speciālisti strādāja, lai šo informāciju prezentētu kopējā Zemgales Tūrisma ceļvedī “Zemgale aicina!”, kurš interesentiem būs pieejams arī Balttour. Zemgales tūrisma asociācija ir apkopojusi arī nozīmīgākos 2024.gada pasākumus, kuri tradicionāli ir ļoti pieprasīti šajā izstādē.
Sagaidot tūrisma izstādi, Bauskas novada Tūrisma informācijas centrs apkopojis galvenos jaunumus par kuriem stāstīs izstādes apmeklētājiem.
Īpaši tiks izcelti pasākumi. Šogad Bauskas novadā tiks atzīmētas divas nozīmīgas jubilejas - dzejniekam Plūdoņa 150 un Bauskas pilsētas 415 gadi, kuras tiks atzīmētas ar dažādiem pasākumiem. Par godu pilsētas svētkiem, kuri notiks 1.jūnijā, uz Balttour izstādi tiek gatavots īpašs reklāmas materiāls – kartīte ar Qr kodu, kuru noskanējot, interesanti varēs atrast visu aktuālo informāciju par pasākuma norisi un aktivitātēm. 2024.gada 1.janvārī apritēs 100 gadi, kopš Latvijā ir ieviesta metriskā sistēma. Par godu šim notikumam un dzjenieka Plūdoņa jubilejai, Tūrisma informācijas centrs ir izveidojis jaunu mērrīku “Rūķumetru”, kas papildinās esošās ekspozīcijas “Sver un mēri Bauskā!” piedāvājumu.

Lai veicinātu Vecumnieku un to apkārtnes tūrisma objektu atpazīstamību, ir izveidots Vecumnieku un to apkārtnes audio gids. Audio gidā kopumā iespējams noklausīties 29 aizraujošus stāstus, klausoties aktiera un novadnieka Jēkaba Reiņa stāstījumā, par dažādām tūristu piesaistes vietām un ievērojamiem objektiem, iekļaujot Vecumnieku, Valles, Kurmenes, Bārbeles, Skaistkalnes un Stelpes pagastus.
2024.gadu Bauska sagaidīja ar jaunu vides objektu “Melnais gailis bumbā”. Melnais gailis ir lolots jau kopš 2000.gada un ir veltījums krogam, kas tika dēvēts par “Melno gaili” vai “Melno bumbu”, kurš baušķenieku un plostnieku vidū bija ļoti iecienīts. Par to ir sacerēta pat dziesma “Tur Bauskas mazā krodziņā”.
Tā pat tūrisma izstādē tiks stāstīts par vairākiem 2023.gada nogalē atklātajiem objektiem.
Tā, vasaras beigās tūrisma apritē iesaistījās:
• Skaistkalnes magazīnas klēts, kurā ir izvietota interaktīva un izglītojoša ekspozīcija, kura izceļ Skaistkalnes unikalitāti un izglīto par te notiekošajiem ģeoloģiskajiem un ģeomorfoloģiskiem procesiem. Skaistkalnes magazīnas klēts apmeklējums ir bezmaksas un iespējams gida pavadībā.
• Bioloģiskā saimniecība “Lonnija”, kura audzē un pārstrādā upenes, (vasaras sezonā) iespējams uzzināt stāstu par saimniecību, upeņu vērtīgajām īpašībām, nodegustēt un iegādāties produkciju.
• Vīna darītava “Kaucis Creek Winery”, kura piedāvā interesentiem iepazīties ar vīnogu audzēšanas un vīna ražošanas niansēm, vīna degustāciju un produktu iegādi.
Gada nogalē durvis vēruši arī naktsmītne, ēdināšanas uzņēmums, aktīvās atpūtas objekts un keramikas darbnīca:
• Atpūtas namiņš “Ozola stāsts” atrodas Valles pagastā, Iecavas upes krastā, piedāvājot romantisku atpūtu namiņā, pirti un kublu.
• Restorāns “Harvest House” piedāvāt plašu karsto un klasisko suši izvēli, suši desertus un kebabus.
• Atvērts jauns disku golfa parks Ziedoņos, Bornsmindes parkā. Parka apmeklējums ir bezmaksas, līdzi jābūt savam diskam.
• Keramikas darbnīca Jogita Art Studio. Blakus plašajam keramikas izstrādājumu klāstam internetveikalā, tiek piedāvātas keramikas radošās meistarklases un savas saražotās produkcijas iegādi klātienē.
• Vides izziņas sēta “Pie Ozoldārza”, kura aicina pavadīt brīvo laiku dabā, iesaistoties vides un dabas jomām veltītajās ekskursijās, tematiskās nodarbībās un meistarklasēs.

1889862065_13323.jpg
798228507_13323.jpg
150253182_13323.jpeg
961585014_13323.jpg
765570375_13323.jpg