Atklāj Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada jaunumus


Starptautiskajā tūrisma izstādē “Balttour 2024” ikviens varēs uzzināt par jaunumiem Jelgavā un Jelgavas novadā.

Iegriezies dzīvesziņas un arodu sētā
Vecpilsētas ielā 2 atrodas Dzīvesziņas un arodu sēta. Šeit saimnieko tautastērpu darinātavas un amatnieku darbnīcas “Austras raksti” audējas. Atjaunošanas darbu rezultātā, ēka atguvusi tās 19. gadsimta izskatu gan ārpusē, gan interjerā.
Interesenti, iepriekš piesakoties, var piedalīties meistarklasēs un latviskās dzīvesziņas izglītojošās programmās. Viesu vidū īpaši iecienītas ir īstā malkas krāsnī ceptas maizes meistarklase, uz malkas plīts cepto pankūku un bada pankūku cepšanas meistarklases. Tāpat ir iespējams pieteikties uz malkas plīts un cepeškrāsnī gatavotu piparkūku, pīrāgu un citu tradicionālo ēdienu gatavošanas meistarklasēm. Īpaši jāizceļ zupas vārīšanu manteļskurstenī, jo šīs ir vienīgais zināmais atjaunotais manteļskurstenis Jelgavā un daudzi šo seno dūmvadu sistēmu nekad nav redzējuši. Aktivitātes pieejamas grupām un draugu kompānijām, sākot no 10 cilvēkiem. Dalība maizes cepšanas meistarklasē 12 eiro no personas, pankūku meistarklasē - 7 eiro no personas.
Interesentiem ir iespēja nomāt Dzīvesziņas un arodu sētas pagalmu dažādiem saviesīgiem pasākumiem. Nomas maksa par 3 stundām 45 eiro.

Aplūko Elejas izstāžu zāles ekspozīciju “Elejas muižas skatpunkti”
Elejas izstāžu zāle atklāta 2022.gada 20.oktobrī. Izstāžu zāle atrodas Elejas muižas parkā, augstu koku ieskautā teritorijā. Modernā ēkas arhitektūra mūsdienīgā valodā turpina koku aizsākto, vertikāli slīpo, asimetrisko raksturu – nekas nav lineārs un iepriekš paredzams, kā jau dabā. No dažādiem skatpunktiem redzamas dažādas perspektīvas, bet visas – ar cieņpilnu attieksmi pret vēsturisko, seno, īpašo. Ekspozīcijas pamatideja ir dažādi skatpunkti un dažādas perspektīvas, kas kopā veido “lielo bildi”. Tajā ir vairāki zonējumi, kas vēsta gan par Elejas muižas vēsturi, interaktīvi iesaistot apmeklētāju dažādās aktivitātēs, gan Elejas muiža parka vēsturi un esošo floru un faunu. Ar tējas smaržu un mūziku tiek atainota arī Elejas Tējas namiņa restaurācijas gaita. Mazajā zālē uzsvars tiek likts uz Elejas muižas parka ainavu arhitekta G. Hūfalta dzīvi un radošo darbību, ļaujot arī apmeklētājiem iejusties ainavu arhitekta profesijā.

Vairāk:

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
Jelgavas valstspilsētas pašvaldība
Tel: +371 63005448
E-Pasts: Justine.Pielena-Pelena@tornis.jelgava.lv

1580041527_13324.jpg
729948075_13324.jpg
1158684030_13324.jpg
728795088_13324.jpg