Uzzini vairāk par Panevēžas Pilsētas mākslas galeriju!


Panevēžas Pilsētas mākslas galerija ir lielākais vizuālās mākslas centrs Lietuvas Aukštaitijas reģionā. Galerijas darbība ietver izstāžu rīkošanu, izglītošanu, mākslas kolekcijas uzkrāšanu, koncertu un citu pasākumu organizēšanu, kā arī mākslas izdevumu izdošanu. Galerijā ir trīs lielas telpas: Mākslas galerija, Keramikas mākslas paviljons un Fotogrāfiju galerija. Katru gadu galerijā tiek rīkotas gandrīz 30 dažādu žanru personālizstādes, grupu un konceptuālās izstādes, kurās piedalās vietējie, reģionālie, nacionālie un starptautiskie mākslinieki.

Galerijā ir izvietota šamota keramikas kolekcija, kas tapusi Panevēžas starptautisko keramikas simpoziju laikā. Galerija rīko keramikas simpozijus kopš 1990. gada. Mūsdienu keramikas kolekcija – lielākā Austrumeiropā – ietver gandrīz 700 mākslas darbu un kompozīciju, ko radījuši 178 mākslinieki no 37 valstīm. Daļu no šīs kolekcijas apmeklētāji var aplūkot galerijas pagalmā.

Galerija aicina apmeklētājus uz ekskursiju gida pavadībā “Panevēžas starptautiskie keramikas simpoziji: fakti un pārsteidzoši stāsti” un tās laikā atver durvis uz keramikas kolekcijas krātuvi. Galerijā apmeklētājs var kļūt ne tikai par vērotāju, bet arī par radītāju. Keramikas mākslas paviljonā tiek piedāvāts izmēģināt imitācijas keramikas ripu. Galerija organizē izglītojošas radošās programmas dažādām vecuma grupām, kurās ikviens var attīstīt pašizpausmi un radīt oriģinālus darbus. Šo darbnīcu dalībnieki izmanto dažādas tehnikas un instrumentus – monotipiju, pasteļglezniecību, akvareli. Īpaši populāras ir keramikas programmas.

Kopš 2017. gada galerija ir Starptautiskās keramikas akadēmijas (International Academy of Ceramics – IAC) biedrs. 2021. gadā Nacionālās tūrisma attīstības aģentūras “Lithuania Travel” iniciētajā pētījumā par Lietuvas tūrisma objektu pievilcības novērtēšanu Panevēžas mākslas galerija ieguva pirmo vietu muzeju, muižu, piļu un citu apmeklētu objektu kategorijā.

Galerijas stendā “Balttour” apmeklētāji varēs uzzināt vairāk par kultūras aktivitātēm, kā arī saņemt dāvanu kartes, grāmatzīmes un nozīmītes ar mākslas darbu attēliem.

www.arspanevezys.lt

FB: Panevėžio miesto dailės galerija / Panevezys Civic Art Gallery
Instagram: ars_panevezys
Youtube: Panevėžio miesto dailės galerija


Ģedimina Kartana foto6096120_12072.JPG
1080084066_12072.JPG
1184448696_12072.JPG
1028631345_12072.jpg